Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę atopową?

W ostatnim czasie obserwuje się coraz to większe różnice temperatur w naszym regionie, co niekorzystnie wpływa na naszą skórę. W szczególności zmiany te odczuwają osoby z atopowym zapaleniem skóry, których cera jest w znacznym stopniu narażona na uszkodzenia. Jest to coraz częściej pojawiający się problem, tak więc świadomość o zagrożeniach wiążących się z tą dolegliwością jak i specjalistyczna pomoc w postaci pielęgnacji i ochrony skóry są niezastąpione w skutecznej walce z wszelkimi objawami tej choroby.

Samodzielna opieka nad tego typu skórą nie należy do zadań prostych. Użycie nieodpowiednich kosmetyków bądź środków może pogorszyć problem, dlatego też zaleca się stosowanie wyłącznie naturalnych oraz natłuszczających skórę. Kosmetyki zawierające środki zapachowe, bazujące na alkoholach prowadzą do głębszego wysuszenia skóry, czego z pewnością staramy się uniknąć – tak więc musimy zamienić je kosmetykami bazującymi na olejach roślinnych.

Jednym z najważniejszych elementów w terapii oraz regeneracji skóry atopowej jest systematyczność oraz sumienność w stosowaniu środków nawilżających. Dokładne rozprowadzenie kosmetyków po narażonych na uszkodzenia obszarach skóry, jak i odpowiednio częste ich stosowanie pozwoli na całkowitą regenerację skóry oraz ulgę bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Warto też zwrócić uwagę na jakość stosowanych przez nas produktów – w przypadku tak wymagającej oraz wrażliwej cery musimy pamiętać również o tym, aby produkt nie zawierał substancji podrażniających bądź uczulających. Naszą rekomendacją są kosmetyki NOVACLEAR+ ATOPIS, stworzone specjalnie z myślą o osobach z atopowym zapaleniem skóry oraz tych, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Jeżeli szukasz delikatnych, pozbawionych składników alergennych kosmetyków, które nie tylko zadbają o Twoją cerę ale również sprawią przyjemność za sprawą swoich właściwości, bez obaw sięgnij po produkty NOVACLEAR+.

Kliknij i sprawdź jak pielęgnować skórę atopową

Możesz również polubić…