Kosmetyki

Naturalne kosmetyki do suchej skóry oraz cery

Mówiliśmy już o skórze przetłuszczonej, której towarzyszy nieprzyjemny efekt błyszczenia. Teraz czas na omówienie sytuacji zupełnie odwrotnej – problemie skóry suchej. W tym przypadku sytuacja bywa o wiele bardziej bolesna – silne środki z którymi mamy kontakt na co dzień, a czasem nawet kontakt z błahymi rzeczami takimi jak zwykły sok z cytryn, czy sól z którą mamy do czynienia w kuchni – w kontakcie z suchą, spękaną skórą, może sprawiać nieprzyjemne uczucie pieczenia. Jak więc skutecznie poradzić sobie z tym typem skóry?

Napięcie oraz łuszczenie naskórka jest najczęściej spowodowane zaburzeniami warstwy lipidowej. Najczęściej, problem ten dotyka nas w trakcie mroźnej zimy, gdzie skóra na dłoniach oraz twarzy będąca wystawiona na szkodliwe działanie mrozu po pewnym czasie zaczyna wysuszać się i w końcu pęka. Problem ten nie ogranicza się jednak jedynie do tej pory roku – wysuszona skóra to problem który dotyka pewną część osób przez cały rok.

Kosmetyki do cery suchej NOVACLEAR+ zapewniają odpowiednie nawilżenie bez względu na panujące na zewnątrz warunki, przez wszystkie 4 pory roku. Skóra sucha wymaga specjalnej troski, gdyż jest bardzo podatna na pieczące i drażniące skórę składniki, których w naszych kosmetykach nie znajdziecie. Przywracają one gospodarkę wodną do prawidłowego poziomu, zapewniając właściwe nawilżenie bez względu na to która konkretnie część ciała będzie wymagała pomocy. Wysoka jakość oraz standard który zapewniamy jest niezrównany – delikatność jak i skuteczność idą ze sobą w parze, a więc nie trzeba martwić się, że środek będąc łagodny byłby mniej skuteczny.

Kliknij i sprawdź kosmetyki do cery i skóry suchej

Możesz również polubić…